Bli abonnent – få full digital tilgang!
Kun 5 kr for 5 veker!
• Alt innhald på grannar.no • eAvis
• Digitalt arkiv heilt frå 1973
• App med nyheitsvarsel
Deretter frå 159 kr/månad. Automatisk fornying.
Inga bindingstid. Du seier sjølv opp når du ønskjer.

KJØP

Du må logge inn for å lese artikkelen

Solfrid Hetleflåt Bråthen (t.v.) og Kristine Hustveit Nybru er glade for at FKH Damer no spelar fast på Haugesund Sparebank Arena.ARKIVFOTO: TORSTEIN TYSVÆR NYMOEN
Solfrid Hetleflåt Bråthen (t.v.) og Kristine Hustveit Nybru spelar på FKH sitt kvinnelag som rykte opp i helga.

Sport

Laurdag kan Solfrid frå Etne og Kristine frå Vikedal skrive fotballhistorie

Publisert Sist oppdatert

Det blir skrive fotballhistorie når FKH Damer og Viking barkar saman til eit prestisjefylt Rogalandsderby i 1. divisjon førstkomande laurdag. Dette er nemleg den første heimekampen for nye» FKH Damer etter samanslåinga med Avaldsnes IL sitt damelag, og det blir den første heimekampen i 1. divisjon for FKH.

Dette er dessutan den første sesongen det er gitt grønt lys for at FKH Damer får spele på Haugesund Sparebank Arena. Altså den same stadionen som herrelaget spelar på i Eliteserien. Tidlegare har kvinnene spelt på Djervbanen i Haugesund. Og FKH har ambisjonar om å nytte høvet til å setje ny publikumsrekord for 1. divisjon kvinner. Dette skjer om klubbrekorden frå i fjor ryk. 1.438 tilskodarar så lokaloppgjeret mot Avaldsnes 2 i 2. divisjon i fjor.

Gler seg

Powered by Labrador CMS