Bli abonnent – få full digital tilgang!
Kun 5 kr for 5 veker!
• Alt innhald på grannar.no • eAvis
• Digitalt arkiv heilt frå 1973
• App med nyheitsvarsel
Deretter frå 159 kr/månad. Automatisk fornying.
Inga bindingstid. Du seier sjølv opp når du ønskjer.

KJØP

Du må logge inn for å lese artikkelen

Astrid og Torger Ohm har drive bokhandel i Ølen i 28 år og har vore gjennom mange endringar i bransjen. Dei er blant distriktsbokhandlarane som klarer å halde oppe ein breidde i titlar. Foto: Jon Edvardsen
Astrid og Torger Ohm har drive bokhandel i Ølen i 28 år og har vore gjennom mange endringar i bransjen. Dei er blant distriktsbokhandlarane som klarer å halde oppe ein breidde i titlar.

Vil selja bøker i to bygder

Publisert Sist oppdatert

Etter snart 30 år i bransjen har Astrid og Torger Ohm godt tru på distriktsbokhandelen. No opnar dei også bokhandel i Etne. Ekteparet frå Vats starta opp i 1986 i Ekrheim-bygget i Sjoargata, og i 2002 var dei klare til å flytte inn i eigne lokale i ein seksjon av Ølen Senter.

Begge har passert den alderen dei fleste gir seg i arbeidslivet; ho er 69 år og han 73, men dei er still going strong i ein av utpostane i bokhandlar-Noreg.

Livsstil

Powered by Labrador CMS