Bli abonnent – få full digital tilgang!
Kun 5 kr for 5 veker!
• Alt innhald på grannar.no • eAvis
• Digitalt arkiv heilt frå 1973
• App med nyheitsvarsel
Deretter frå 159 kr/månad. Automatisk fornying.
Inga bindingstid. Du seier sjølv opp når du ønskjer.

KJØP

Du må logge inn for å lese artikkelen

Bukken på Håland blei skoten i bakenden og har truleg døydd på grunn av blodmangel. F.v. politibetjent Ida Hermans, leiar i viltnemnda, John Kåre Opheim og grunneigar Kjell Hustoft.Foto: Arne Frøkedal
Bukken på Håland blei skoten i bakenden og har truleg døydd på grunn av blodmangel. F.v. politibetjent Ida Hermans, leiar i viltnemnda, John Kåre Opheim og grunneigar Kjell Hustoft.

Pinefull død etter tjuvjakt

Publisert Sist oppdatert

Synet som møtte politiet og leiar i viltnemnda på Håland i Etne, var ikkje vakkert. Den unge kronhjorten var skoten i bakparten og har lide ein svært smertefull død.

Grunneigar Kjell Hustoft er opprørt av funnet han gjorde eit par hundre meter frå gardstunet.

— Dette er ikkje berre ein ulovleg aktivitet. Det er både tragisk og livsfarleg for folk og fe når slik jakt føregår i område med busetnad, seier han oppgitt.

Powered by Labrador CMS