Her er den omsøkte omkøyringsvegen under arbeidet med miljøgata i Vikedal. Det betyr at trafikken på Saudavegen blir tatt inn på kommunal veg i krysset ved Coop, og vidare til barnehagen der det blir avkøyring inn på nybygd mellombels veg over jordet. Traseen i montasjen er nødvendigvis ikkje heilt eksakt. Foto: Jon Edvardsen
Her er den omsøkte omkøyringsvegen under arbeidet med miljøgata i Vikedal. Det betyr at trafikken på Saudavegen blir tatt inn på kommunal veg i krysset ved Coop, og vidare til barnehagen der det blir avkøyring inn på nybygd mellombels veg over jordet. Traseen i montasjen er nødvendigvis ikkje heilt eksakt.
I tillegg til fortau bli det gatelys på begge sider av miljøgata.
Her ved Coop skal i så fall trafikk inn i omkøyring frå fylkesvegen.

Ny miljøgate medfører omkøyring i sentrum

Saudavegen gjennom Vikedal kan bli lagt om for å få til eit effektiv arbeid med miljøgata gjennom sentrum som entreprenør Bjarne Nordtveit AS er i gang med. Først skal fylkesnivået ha eit ord med i laget.

Publisert Sist oppdatert

Eigarane av jordarealet, Vikedal Anlegg og Eiendom AS, har søkt om dispensasjon for den nye vegen som har til formål å erstatte delar av fylkesvegen gjennom sentrum i anleggsperioden.

Den nye vegen må ha dispensasjon frå eksisterande reguleringsplan, og Vindafjord kommune har sendt søknaden over til Rogaland fylkeskommune og Statsforvaltaren.

Ventar på fylkeskommunen

Hei!
Du må ha eit aktivt abonnement for å lese vidare.

Eksisterande kunde?

Logg inn her

Har du ikkje abonnement?

Bli abonnent

Powered by Labrador CMS