Sist Frank Stople stod i mål for FK Haugesund i Eliteserien, var i siste serierunde i fjor. På søndag fekk han sjansen igjen då FK Haugesund vann 3-1 over Vålerenga. Arkivfoto: Grethe Hopland Ravn
Frank Stople frå sin førre periode i FKH. No er han tilbake.

Sport

I gang i ny klubb

Publisert Sist oppdatert

Ølensbuen Frank Stople kom til Strømsgodset i januar i fjor, og spelte førre sesong 2 cupkampar for A-laget, samt seks kampar for Team SIF i 3. divisjon.

På si nettside skriv Strømsgodset at det framfor årets sesong har vore eit klart ynskje både frå spelaren sjølv og klubben at Stople skal få spele kampar på høgast mogleg nivå for å fortsetje utviklinga si. No er det klart at han lånast ut til Östersund i svenske Superettan.

— For Frank har det vore viktig å få matchar på høgast mogleg nivå, og både me og han meiner at han bør spele på dette nivået for å ta nye steg. Me er glade for at han no har fått denne moglegheita, gledar oss til å følgje utviklinga hans vidare og ynskjer han lukke til med sesongen i Östersund, seier sportsjef Jostein Flo i Strømsgodset.

Hei!
Du må ha eit aktivt abonnement for å lese vidare.

Eksisterande kunde?

Logg inn her

Har du ikkje abonnement?

Bli abonnent

Powered by Labrador CMS