Sandvik meiner dei har kome fram til eit fornuftig prisoverslag, men understrekar likevel at det er usikkert.Kommunalsjef Anne Sofie Sandvik er saksbehandlar for dei kommunale kompensasjonsmidlane som nå skal tildelast i Vindafjord.Arkivfoto: Arne FrøkedalKommunalsjef Anne Sofie Sandvik.
Kommunalsjef Anne Sofie Sandvik i Vindafjord kommune.

Siste runde med koronamidlar til lokale verksemder

Det som truleg er siste runde med statlege koronamidlar skal nå delast ut i Vindafjord. Søknadsfristen går ut fredag 25. september.

Publisert Sist oppdatert

Vindafjord kommune har fått tildel 585.000 kroner i den tredje tildelinga i kommunal kompensasjonsordning til lokale verksemder. Nå etterlyser kommunen søknadar.

Midlane skal gå til støtte som kompenserer lokale verksemder sine kostnadar eller tap som følgje av smitteverntiltak og nedstenging. Støtta er retta mot verksemder innanfor overnatting, reiselivs-, arrangements- og serveringsnæringar, og andre verksemder som av ulike grunnar fell utanfor generelle kompensasjonsordningar.

Hei!
Du må ha eit aktivt abonnement for å lese vidare.

Eksisterande kunde?

Logg inn her

Har du ikkje abonnement?

Bli abonnent

Powered by Labrador CMS