Bli abonnent – få full digital tilgang!
Kun 5 kr for 5 veker!
• Alt innhald på grannar.no • eAvis
• Digitalt arkiv heilt frå 1973
• App med nyheitsvarsel
Deretter frå 159 kr/månad. Automatisk fornying.
Inga bindingstid. Du seier sjølv opp når du ønskjer.

KJØP

Du må logge inn for å lese artikkelen

Westcon Yards vil med ein ny reguleringsplan avklare kva dei kan gjere på Bergsneset i Ølensvåg i framtida. Verftet har lite areal å spele på. Hovudpunkta er ein tørrdokk og tilgang til meir sjøareal ut frå verftet. Alle foto: Westcon
Westcon Yards sitt verft på Bergsneset i Ølensvåg.

Skor seg for framtida i Ølensvåg

Publisert Sist oppdatert

Den nye planen for verftet sitt område i Ølensvåg vart varsla for mange år sidan, og no er den lagt fram som reguleringssak i Vindafjord kommune. I versjonen som er lagt fram, er det sentrale ei større tørrdokk på land og utviding av industriell aktivitet ut i sjøen ved kaifronten.

Med nedkjølinga av leiteaktiviteten og innsparingar hos oljeselskap etter 2014, har aktiviteten i større grad gått frå oljeriggar til skip. Både nybygg og reperasjonar og vedlikehald av båtar.

Dokk mot Lundeneset

Powered by Labrador CMS