KNM» Storm er eit av verdas mest hurtigåande militære fartøy med ein toppfart på 60 knop. Her på veg ut Etnefjorden etter besøket i Etne.FOTO: TORSTEIN TYSVÆR NYMOEN
KNM» Storm er eit av verdas mest hurtigåande militære fartøy med ein toppfart på 60 knop. Her på veg ut Etnefjorden etter besøket i Etne.

Storma» heim ein tur

Det var ein gamal draum som gjekk i oppfylling for førstemaskinist og løytnant Lasse Heggen Åsbø (30) då KNM Storm» kom til Etne.

Publisert Sist oppdatert

Lasse Heggen Åsbø frå Etne er stolt av jobben sin i Sjøforsvaret og stolt av heimbygda si. Og han la ikkje skjul på at det var stas då han sist veke fekk foreina KNM Storm» og Etnesjøen.

— Me har vore på seglas sørover, og på veg nordover passa det med å ta turen inn fjordane her og overnatte i Etne, fortel han.

Då dei la til kai ved 22.30-tida onsdag var det foreldra til Lasse, Ivar og Grete Åsbø, som tok imot trossa.

Hei!
Du må ha eit aktivt abonnement for å lese vidare.

Eksisterande kunde?

Logg inn her

Har du ikkje abonnement?

Bli abonnent

Powered by Labrador CMS