Bli abonnent – få full digital tilgang!
Kun 5 kr for 5 veker!
• Alt innhald på grannar.no • eAvis
• Digitalt arkiv heilt frå 1973
• App med nyheitsvarsel
Deretter frå 159 kr/månad. Automatisk fornying.
Inga bindingstid. Du seier sjølv opp når du ønskjer.

KJØP

Du må logge inn for å lese artikkelen

Fem-åringane ved Ølensjøen FUS barnehage tok turen til Ølen omsorgssenter. Her samen med Kamilla Langeland frå barnehagen og trubadur Magne Skålnes.

Spreidde lys og glede til dei eldre

Publisert

Klokka nærmar seg halv elleve dagen før Lucia-dagen og i opphaldsrommet på Ølen omsorgssenter set ein gjeng spente bebuarar og kikkar etter Lucia-toget som er venta om få minutt. Ungane i Ølensjøen FUS barnehage har som tradisjon å ta turen innom omsorgssenteret for å spreie litt lys og glede for dei eldre på Lucia-dagen, og i dag vil dei besøkja begge avdelingane på omsorgssenteret. Det set både bebuarar og tilsette stor pris på.

 — Det var veldig koseleg å få besøk og så var dei så flinke å synga, seier Herlaug Risøy frå Ølen etter at dei unge gjestene har servert både vakker song og lussekattar til bebuarane.

— Me har fått lussekattar også. Det var veldig kjekt, seier ho.

Powered by Labrador CMS