Bokhaust med lokale forfattarar
Det blir travelt å få på plass alle bøker og utstyr som høyrer med til det nye biblioteket i Ølen, før opningsveka av Sjøperlo rett før haustferien. Samtidig startar også haustprogrammet i biblioteket.
Måndag 30. september startar velkomstveka for heile Sjøperlo, og måndagskvelden blir aller første utgåve av sjoarakademiet arrangert. Denne kvelden er det Nils Olav Østrem som er gjest, og han kjem til biblioteket for å snakka om lesing, fellesskap og kulturhus – før og no, under temaet: Det er ofte skøyarar i hans hus.»
— Me skal jobba svært godt for å vera klare allereie til veke 40, men det er me innstilt på. Det blir travelt, men når me endeleg er i mål, blir det fantastisk å kunna bruka desse nye, flotte og lyse lokala, seier biblioteksjef Any Heggebø.
Ravatn med ny bok