Bli abonnent – få full digital tilgang!
Kun 5 kr for 5 veker!
• Alt innhald på grannar.no • eAvis
• Digitalt arkiv heilt frå 1973
• App med nyheitsvarsel
Deretter frå 159 kr/månad. Automatisk fornying.
Inga bindingstid. Du seier sjølv opp når du ønskjer.

KJØP

Du må logge inn for å lese artikkelen

Kommunalsjef Øistein Gunnarshaug i Vindafjord kommune seier dei er i gang med å rette opp avvika Fylkesmannen har påpeika i helse og omsorgstenesta for utviklingshemma. Men han meiner dei kan ha forsvarleg teneste utan å auke bemanninga som Fylkesmannen meiner er sårbar på enkelte område. Foto: Jon Edvardsen
Kommunalsjef Øistein Gunnarshaug i Vindafjord kommune seier dei er i gang med å rette opp avvika Fylkesmannen har påpeika i helse og omsorgstenesta for utviklingshemma. Men han meiner dei kan ha forsvarleg teneste utan å auke bemanninga som Fylkesmannen meiner er sårbar på enkelte område.

Har for dårleg omsorgstilbod

Publisert Sist oppdatert

Fylkesmannen i Rogaland har hatt tilsyn med helse- og omsorgstenester for personar med utviklingshemming i Vindafjord. Hovudkonklusjonen i rapporten etter tilsynet er at Vindafjord kommune ikkje sikrar at helse- og omsorgstenestene for utviklingshemma er forsvarlege.

— Kritikken går på system og dokumentasjon, men brukarane er tilfredse med tenestene, seier kommunalsjef for helse og omsorg i Vindafjord kommune, Øistein Gunnarshaug.

Stor fare for svikt

Powered by Labrador CMS