Tidlegare brukt av Renate og dessutan i 24/43 Opning av nyrestaurert kyrkje i Ølen 27.10.2024
Bjørn Asgeir Lunde har styrt dugnadsarbeidet under renoveringa av Ølen kyrkje.

Grannarblomen

Dedikert til kyrkja

Trass ein stygg nerveskade frå ei arbeidsulukke for over 30 år sidan, stoppar ikkje smertene Bjørn Asgeir Lunde i å bidra til opprustninga av Ølen kyrkje. — Kyrkja har betydd mykje i livet mitt, seier han.

Publisert Sist oppdatert

Denne veka fekk Bjørn Asgeir Lunde frå Ølensvåg Grannarblomen for den store dugnadsinnsatsen han har gjort for Ølen kyrkje. Han er ein engasjert mann i kyrkjemiljøet, og kyrkja har hatt ei viktig rolle i livet hans. I nominasjonen av Lunde kom det fram at han har gjort ein eineståande dugnadsinnsats ved oppussinga av Ølen kyrkje over lang tid. Han ynskjer at fleire skal komme i kyrkja, og synest det er fint å få bidra til opprustinga av kyrkja.

Utsett for stygg arbeidsulykke

Lunde blei i 1991 utsett for eit stygt fall i ei arbeidsulykke, og som ein følgje av det blei han uføretrygda. Han fekk skuldra ut av ledd, som førte til ein nerveskade som ingen har klart å fikse etter mange forsøk.

Hei!
Du må ha eit aktivt abonnement for å lese vidare.

Eksisterande kunde?

Logg inn her

Har du ikkje abonnement?

Bli abonnent

Powered by Labrador CMS