Bli abonnent – få full digital tilgang!
Kun 5 kr for 5 veker!
• Alt innhald på grannar.no • eAvis
• Digitalt arkiv heilt frå 1973
• App med nyheitsvarsel
Deretter frå 159 kr/månad. Automatisk fornying.
Inga bindingstid. Du seier sjølv opp når du ønskjer.

KJØP

Du må logge inn for å lese artikkelen

Planlagd trasé for Saudatunnelen (stipla linje), mellom Saudasjøen og Frette i Etne, med ny veg i nordenden frå Frette til E134.Illustrasjon: Asplan Viak
Planlagd trasé for Saudatunnelen (stipla linje), mellom Saudasjøen og Frette i Etne, med ny veg i nordenden frå Frette til E134.Illustrasjon: Asplan Viak

Vil ikkje prioritere tunnel

Publisert Sist oppdatert

Gjennom fleire år har mange peika på at ein 11,8 kilometer lang tunnel frå Sauda til Frette i Stordalen vil kunne gi grobotn for ein heilt ny felles bu- og arbeidsmarknad i aksen Sauda-Etne-Odda-Husnes. No jobbast det på spreng frå Sauda-sida for å få finansiering til ei realisering. Dei peikar mellom anna på at ei planlagt opprusting av Statnett si straumleidning gjennom Nordstøylsdalen, skal kunne skje gjennom å leggje den som ein del av ein ny tunnel. Noko dei meiner gjer tunnelen meir aktuell ein nokon gong før.

Mogelegheitsstudie

Gjennom møte som Etne-ordførar Mette Heidi Bergsvåg Ekrheim (Sp) har hatt i Sauda, og som ho gjorde greie for i formannskapet tysdag, kom det fram at Etne kommune no blir oppmoda til å gå i gang med naudsynt reguleringsarbeid for den delen av vegprosjektet som ligg i Etne kommune.

Powered by Labrador CMS