Pål Skagseth er veterinær i ordninga smådyrvakta på Haugalandet. Han seier dei må få på plass betre vikår for både arbeidstider og kompensasjon skal dei halda fram i ordninga. Dagens avtale er oppsagt.
Foto: Privat
Har sagt opp avtale om smådyrvakt
Med ei oppseiingstid på eit heilt år er det først 30. november 2023 avtalen med dei fem klinikkane i smådyrvakta går ut. Veterinær og dagleg leiar av Smådyrklinikken i Haugesund, Pål Skagseth, seier avtalen først og fremst er oppsagt med ønske om å reforhandla ny avtale.
— Slik det er i dag blir det for heftig for oss som jobbar i desse vaktene. Det er mange timar, svært dårleg betalt og me ser det ikkje som ansvarleg å drifta smådyrvakta slik me no gjer. Avtalen blei sagt opp med ønske om reforhandling, for me ønskjer endring i nokre av vilkåra, seier Skagseth.
Uansvarleg