Illustrasjon av den planlagde symjehallen og bygdehuset i Vats.
Illustrasjon av den planlagde symjehallen og bygdehuset i Vats.

Vindafjordhallen

Fleirtal for å bygge ny Vindafjordhall

Etter fleire gruppemøte torsdag kveld er det eit solid fleirtal i Vindafjord kommunestyre for å gå over i byggefasen for symjehall og bygdahus-prosjektet i Vats.

Publisert Sist oppdatert

I eit felles gruppemøte mellom partigruppene til Ap, Sp og KrF blei det klart at alle tre partia kjem til å stemme for byggestart. Dette bekreftar gruppeleiar Wenche S. Lilleland i Vindafjord Ap. Dei tre partia har fleirtal i kommunestyret og er følgeleg ikkje avhengige av støtte frå fleire parti for å få gjennom vedtak.

Kan skifte meining

Anna Klette Steinsland opplyser at også ho kjem til å stemme for å gå over i byggefasen. Kommunestyremøtet kommande tysdag blir siste gong ho møter som Bjoa Bygdeliste sin einaste representant. Frå oktober blir ho ei av tre i Vindafjordlista si kommunestyregruppe.

Hei!
Du må ha eit aktivt abonnement for å lese vidare.

Eksisterande kunde?

Logg inn her

Har du ikkje abonnement?

Bli abonnent

Powered by Labrador CMS