Bli abonnent – få full digital tilgang!
Kun 5 kr for 5 veker!
• Alt innhald på grannar.no • eAvis
• Digitalt arkiv heilt frå 1973
• App med nyheitsvarsel
Deretter frå 159 kr/månad. Automatisk fornying.
Inga bindingstid. Du seier sjølv opp når du ønskjer.

KJØP

Du må logge inn for å lese artikkelen

Andreas Aune og Sigve Fitje er frusterte over tjuvfiske i utløpet av Etneelva, og synes lovverket er altfor komplisert for folk å forstå seg på. FOTO: RENATE SÆVAREID
Andreas Aune og Sigve Fitje er frusterte over tjuvfiske i utløpet av Etneelva, og synes lovverket er altfor komplisert for folk å forstå seg på.

Har observert tjuvfiskarar

Publisert Sist oppdatert

Det har vore ei utfordring med tjuvfiske av anadrom laks og sjøaure i Etne. Elvelagsleiar Andreas Aune trur ikkje dette er noko stort problem langs elva, men at problemet startar i overgang elv og sjø, der som 100-meterssona ligg, og enda lengre ute i sjøen der elvemunningsfredingssona er.

Komplisert regelverk skapar forvirring

Reglementet på fisking av anadrom fisk er komplisert, og Aune har god forståing for at folk kan bli forvirra.

Powered by Labrador CMS