Tips oss

Tipstelefon

Tips oss 

tlf. 975 70 789

tips@grannar.no

Meiningsmålinga

Kva tykkjer du om vindmøller?




  • 174%
     
  • 210%
     
  • 315%
     
  • Antall stemmer: 108

Blogg

Sjå kva våre bloggarar skriv

Kari blogg

Kari Aakra

20.august

 

 

blogg_jahn_lite.jpg

Jahn Grønås

16. august


 

bloggbilde aurelija.jpg

Aurelija Hustveit

Ny 20.juli

 

Åse

Åse Hjelmervik

17.juni

 

blogg linn heidi stokkedal.jpg


Linn Heidi Stokkedal

31.mai

 

48-10-anita litt på skrå1.jpg

Anita Haugland

18. mai


blogg grethe lite1.jpg

Grethe Hopland Ravn

27.april

 

 


 


Lyst til å bli bloggar?

Send til redaksjon@grannar.no

Veret

Andre stader i Grannar distriktet

/Users/arveskogen/Desktop/versymbol.jpg

Vervarsel for Etne

Vervarsel for Ølen

Vervarsel for Bjoa

Vervarsel for Sandeid 

Vervarsel for Skånevik 

Vervarsel for Rullestad 

Vervarsel for Vats 

Vervarsel for Skjold

Vervarsel for Vikebygd

Vervarsel for Vikedal

Vervarsel for Imsland 

Olalihytta

Hjørnås 

Grannar

Postboks 84
Etne senter
5591 Etne

Redaksjon:
53 77 11 00
975 707 89

Annonsar:
53 77 11 00

Nyhende

Print Tips en venn
Publisert 28.07.2010

    Vil ha møte om Saudaveg

    Etne-ordførar Sigve Sørheim vil ha fortgang i arbeidet med Saudavegen.

    Ordførar Sigve Sørheim

     

    Saman med ordførar Laura Seltveit i Sauda ber Sigve Sørheim i eit brev til fylkesordførarane i Hordaland og Rogaland om eit møte om tunell- og vegprosjektet Sauda - Etne.

     

    Status for vegsambandet er at reguleringsplanen nå er ferdig på Sauda-sida, medan det står igjen nokre utgravingar i Etne. Når desse utgravingane på tilførselsvegen er utførde, er planen klar. Det trengst dessutan ei tilleggsløyving for å få fullfinansiert av planarbeidet, opplyser Statens vegvesen.

     

    På fellesmøtet ynskjer dei to naboordførarane å ta opp korleis prosjektet kan takast vidare. Dei ber om at møtet blir halde så raskt som mogeleg, helst i løpet av august.

     

     


     
    1
    Ja dette bør prioriteres. Tror at det vil ha stoe betydning for begge kommunene om dette vegprosjektet kan fremskyndes. Jeg undret meg når jeg så tidligere at Saudaordføreren hadde stemt for å ville prioritere vegforbindelsen mot Stavanger før dette prosjektet. Men det er med stor glede jeg nå leser at nå er det et ønske om å få fortgang i Etne-Sauda vegen. Vi føler oss jo som svært nære naboer av Sauda og ser svært gjerne at veien mellom oss blir kortere,sikrere og knytter kommunene sammen mye bedre enn idag. Oppfordrer begge ordførerene til å legge ned arbeid i dette i tiden fremover. - Av Kjell 31.07 (13:35)